Menu
Szukaj
Qualität | Queisser

Tradycyjne składniki czynne i nowoczesna technologia

Wiele składników stosowanych w produktach zdrowotnych Queisser Pharma to naturalne składniki czynne. Pozytywny wpływ tych składników na organizm człowieka zależy od ich  jakości i odpowiedniego traktowania w procesie przekształcania w lek lub suplement diety. Te wymagania spełnia Queisser Pharma jako firma certyfikowana zgodnie z wytycznymi GMP (Good Manufacturing Practice).

Takie standardy jakości zostały wiele lat temu opracowane przez WHO dla procesów farmaceutycznych. Dobra praktyka produkcyjna wpisuje się zatem w kontrolę jakości 
i gwarantuje, że produkty są wytwarzane w sposób powtarzalny, zgodnie z odpowiednimi normami jakości oraz są testowane w zakresie bezpieczeństwa dla zastosowań zdrowotnych, do których są przeznaczone.

Certyfikowana jakość materiałów źródłowych

Punktem wyjścia całego procesu produkcyjnego jest użycie materiałów źródłowych certyfikowanej jakości. Co więcej, w Queisser Pharma każdy produkt , leki dostępne bez recepty, wyroby medyczne i suplementy diety są wytwarzane i kontrolowane wewnętrznie zgodnie z surowymi wymogami prawnymi.

Dostawcom składników czynnych, takich m.in. jak ekstrakty roślinne, Queisser Pharma stawia najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe. Certyfikowani dostawcy są wybierani zgodnie z wysokimi standardami jakości Queisser i regularnie kontrolowani. Większość wyciągów ziołowych używanych przez Queisser pochodzi ze zbiorów roślin dzikich. Głóg, na przykład, jest z wielką starannością zbierany ręcznie w lasach Europy Wschodniej. Waleriana, chmiel i inne zioła lecznicze są uprawiane zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Sprawdzamy parametry gleby, mierzymy zawartość zanieczyszczeń i metali ciężkich, a użycie pestycydów jest całkowicie wykluczone.

Badania we własnym laboratorium

Ściśle kontrolowany jest również czas zbioru. Korzenie żeń-szenia muszą rosnąć przez pięć lat. Jeśli zbierze się je przedwcześnie, ekstrakt z korzenia będzie zawierał znacznie niższe poziomy składnika czynnego.

Każda partia dostarczona do Queisser Pharma jest badana w naszym laboratorium we Flensburgu, abyśmy mieli pewność, że jest nieskazitelnie czysta i wolna od zanieczyszczeń. Następnie, dopiero po sprawdzeniu zawartości składnika czynnego, surowiec trafia do zakładu produkcyjnego Queisser. Ze względu na długą tradycję w sektorze zdrowia i wiedzę zdobytą na przestrzeni lat w produkcji leków, Queisser Pharma posiada własny dział rozwoju ze specjalnym laboratorium badawczym do wytwarzania i testowania produktów.

Sam składnik aktywny nie jest jeszcze lekiem ani suplementem diety. Zanim substancja czynna lub mieszanina składników zostanie wprowadzona do obrotu, substancje muszą zostać przekształcone w postać farmaceutyczną. W Queisser gwarantujemy stałą i weryfikowalną jakość wszystkich produktów, stosując określone parametry produkcyjne i opracowując pełną dokumentację zatwierdzonych procesów produkcyjnych. Firma Queisser Pharma, jak każdy producent farmaceutyczny, jest regularnie kontrolowana przez władze, aby zagwarantować, że produkcja jest zgodna z wytycznymi Niemiec i U.

Przestrzeganie praw natury

„Robimy dokładnie to, co umiemy najlepiej. Ponieważ posiadamy zróżnicowane kompetencje wewnątrz firmy, aby zagwarantować wysoką jakość, prawie niczego nie zlecamy na zewnątrz”– mówi dr Sabine Lorenzen, kierownik ds. kontroli w Queisser Pharma. Te wysokie standardy jakości dotyczą również komponentów używanych do produkcji naszych toników.

Każdego roku ponad 4 miliony butelek toniku Doppelherz jest napełnianych i wysyłanych w świat z fabryki Queisser we Flensburgu. W przypadku toników sprawdzana jest zawartość substancji czynnej i etanolu, gęstość płynu, zawartość cukru, smak i aromat. Do preparatów nie dodaje się żadnych sztucznych wzmacniaczy smaku. Występuje duże prawdopodobieństwo, że toniki będą różnić się smakiem w zależności od regionalnych odmian składników i warunków klimatycznych w okresie dojrzewania roślin, co jest wyraźnym dowodem, że produkty te podlegają bardziej prawom natury niż chemii.