1. queisser.pl
  2. O firmie

Queisser Pharma

Queisser Pharma to dla wielu osób synonim zdrowego stylu życia i dobrego samopoczucia. Jako jedna z wiodących firm farmaceutycznych, możemy pochwalić się ponad stuletnią historią!

Tradycja i Nowoczesność w Queisser Pharma

Queisser Pharma może się pochwalić ponad 100-letnią historią. To dzięki woli działania i jasno wyznaczonym celom założycieli powstała firma Queisser Pharma. Chcieli pomagać i leczyć – ta misja jest aktualna również dzisiaj.

Początki Queisser Pharma sięgają 1897 roku, gdy farmaceuta Alfred Queisser po studiach założył małą fabrykę w Hamburgu. W tamtych czasach jego firma o nazwie Queisser produkowała pasty do zębów, mydło w płynie i kremy. Pomimo trudności udało mu się rozwijać firmę dzięki wrodzonej przedsiębiorczości, wiedzy i pomysłom na reklamowanie swoich produktów.

W 1919 roku chemik i aptekarz Josef Peter Hennes rozpoczął w Essen produkcję wzmacniającego toniku zdrowotnego na bazie ziół i innych wyciągów naturalnych. Nazwał go tonikiem wzmacniającym Doppelherz i produkował w firmie o tej samej nazwie.

W 1976 roku obie firmy – Alfreda Queissera i Josefa Petera Hennesa – połączyły się w jedno przedsiębiorstwo i powstała firma Queisser Pharma.

Queisser Pharma Dziś

Od 1987 roku siedziba Queisser Pharma mieści się w dawnych zakładach produkcyjnych fabryki rumu we Flensburgu. Oprócz innych produktów zdrowotnych, Queisser każdego roku produkuje i wysyła z tego zakładu ok. 1 milion litrów toniku Doppelherz Vital Tonik. Dystrybucją objęte są całe Niemcy, Europa i rynki pozaeuropejskie.

Jednak Queisser Pharma to nie tylko Doppelherz. Wśród naszych najpopularniejszych, cieszących się ogromnym uznaniem klientów marek znajduje się także marka Protefix, oferująca już od ponad 50 lat rozwiązania dla użytkowników protez zębowych. 

Queisser Pharma w Polsce

Produkty takich marek jak Doppelherz i Protefix cieszą się ugruntowaną i wieloletnią obecnością na polskim rynku. W 2017 roku chcąc być jeszcze bliżej klientów i móc jeszcze lepiej zaspokajać ich potrzeby powołano do życia spółkę Queisser Pharma Poland z siedzibą w Warszawie. 

Ostatnie lata to bardzo dynamiczny rozwój spółki, owocujący rosnącym zainteresowaniem klientów oraz zwiększaniem udziałów rynkowych. Queisser Pharma Poland w tym czasie wprowadziła z sukcesem na rynek wiele innowacyjnych, odpowiadających na potrzeby klientów produktów.

W 2022 roku Queisser Pharma Poland uruchomiła pierwszy w świecie oficjalny sklep marki Doppelherz oferujący pełne portfolio suplementów diety i wyrobów medycznych marki Doppelherz. Miarą sukcesu sklepu są klienci, który do nas wracają a pozytywnymi doświadczeniami z zakupów dzielą się w komentarzach, zostawiając najwyższe możliwe oceny. Dołącz do nich!

 

Poznaj nasze biuro