Menu
Szukaj
Co Robimy dla Klimatu?

Stawiamy na ochronę środowiska oraz równy dostęp do czystej wody, powietrza oraz energii odnawialnej na całym świecie.

W Jaki Sposób Projekty Klimatyczne Chronią Nasze Środowisko?

Wspieramy trzy globalne projekty w dziedzinie energii wiatrowej, energii słonecznej i wody pitnej, które przyczyniają się do ochrony środowiska. Oprócz efektu przyjaznego dla klimatu, program ten pozytywnie wpływa również na rozwój lokalny.

Wspieramy Energię Wiatrową

Wspieramy projekt energii wiatrowej w Bułgarii, gdzie wytwarzany jest czysty prąd z odnawialnego źródła. Przyczynia się do ożywienia gospodarczego i zrównoważonego rozwoju tamtejszego regionu.

Więcej na: www.climatepartner.com/1100

Dostęp Do Wody Pitnej w Ugandzie

2 miliardy ludzi na świecie nie mają dostępu do wody pitnej, a wiele rodzin jest zmuszonych do gotowania wody na otwartym ogniu w celu jej uzdatnienia. Taki sposób oczyszczania wody powoduje niestety emisję CO2 i wylesianie dużych obszarów. W Ugandzie wspieramy dostęp do czystej wody pitnej, dzięki czemu możliwa jest redukcja emisji gazów cieplarnianych oraz poprawa sytuacji zdrowotnej tamtejszej ludności.

Więcej na: www.climatepartner.com/1092

Projekt Energii Słonecznej w Chinach

W chińskiej prowincji Henan wspieramy projekt, który dotyczy dystrybucji kuchenek słonecznych. Dzięki nim posiłki nie muszą już być przygotowywane w chatach na węglowych paleniskach – likwiduje się w ten sposób zanieczyszczenie powietrza trującym dymem.

Więcej na: www.climatepartner.com/1089

Wszystkie trzy projekty przyczyniają się do ochrony klimatu, a także wspierają szereg celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju.