Menu
Szukaj
Standardy Jakości

W naszych produktach zdrowotnych stosujemy naturalne składniki aktywne. Ich pozytywny wpływ na organizm człowieka zależy od ich jakości i odpowiedniego traktowania w procesie produkcyjnym. Te wymagania spełniamy jako firma certyfikowana zgodnie z wytycznymi GMP (Good Manufacturing Practice).

Jakość Potwierdzona Badaniami i Certyfikatami

W procesie produkcyjnym używamy surowców certyfikowanej jakości. Każdy produkt, leki dostępne bez recepty, wyroby medyczne i suplementy diety są wytwarzane i kontrolowane wewnętrznie zgodnie z surowymi wymogami prawnymi.

Dostawcom składników czynnych, takich m.in. jak ekstrakty roślinne, stawiamy na najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe.

Badania We Własnym Laboratorium

Samodzielnie badamy każdą dostarczoną do nas partię w naszym laboratorium we Flensburgu, abyśmy mieli pewność, że jest nieskazitelnie czysta i wolna od zanieczyszczeń. Następnie, dopiero po sprawdzeniu zawartości składnika czynnego, surowiec trafia do zakładu produkcyjnego Queisser. Ze względu na długą tradycję w sektorze zdrowia i wiedzę zdobytą na przestrzeni lat w produkcji suplementów, mamy własny dział rozwoju ze specjalnym laboratorium badawczym do wytwarzania i testowania produktów. Gwarantujemy stałą i weryfikowalną jakość wszystkich naszych wyrobów, stosując określone parametry produkcyjne i opracowując pełną dokumentację zatwierdzonych procesów produkcyjnych. Jak każdy producent farmaceutyczny, jesteśmy regularnie kontrolowani przez władze, aby potwierdzić, że produkcja jest zgodna z wytycznymi Niemiec i Unii Europejskiej.

Naturalne Składniki Pod Ścisłą Kontrolą

Większość wyciągów ziołowych, z których korzystamy, pochodzi ze zbiorów roślin dzikich.

Przykładowo głóg jest z wielką starannością zbierany ręcznie w lasach Europy Wschodniej. Waleriana, chmiel i inne zioła lecznicze są uprawiane zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Sprawdzamy parametry gleby, mierzymy zawartość zanieczyszczeń i metali ciężkich, a użycie pestycydów jest całkowicie wykluczone.

Ściśle kontrolowany jest również czas zbioru. Na przykład korzenie żeń-szenia muszą rosnąć przez pięć lat. Jeśli zbierze się je przedwcześnie, ekstrakt z tej rośliny będzie zawierał znacznie niższe poziomy substancji czynnej