Menu
Szukaj
Zdrowie i konsumenci

Zmiana podejścia do zdrowia

Nowoczesna firma, taka jak Queisser Pharma, musi rozwijać się wraz z duchem czasu. Przedsiębiorstwo jest kształtowane przez stale zmieniający się rynek, równocześnie  kształtując go swoimi działaniami. Jan K. Kuskowski, Prezes zarządzający Queisser Pharma: „Widzimy, jak rozwija się rynek i dotrzymujemy mu kroku”. Rynek, na którym działa Queisser Pharma, jest dynamiczny podlega ogromnym zmianom.

Przemiany demograficzne struktury ludności we wszystkich krajach świata doprowadzą do dużych zmian społeczno-gospodarczych. Nigdy wcześniej na Ziemi nie było tak wielu ludzi starszych, którzy jednocześnie pozostają tak młodzieńczy, zdrowi i aktywnie zaangażowani w życie społeczeństwa. Liczba osób w wieku powyżej 60 lat na każde 100 osób w wieku od 20 do 60 lat prawie się podwoi do 2030 roku. Do 2050 roku 78 procent ludzi będzie miało ponad 60 lat.*

Średnia długość życia jest coraz większa z pokolenia na pokolenie. Dziś sześćdziesięciolatkowie mogą już spodziewać się kolejnych 20 lat życia. Wraz z wiekiem nasze podejście do siebie i naszego zdrowia zaczyna się zmieniać. Zapobiegać i być odpowiedzialnym – to dwa kluczowe pojęcia w dbaniu o swoje zdrowie. Korzystnie jest dać naszemu organizmowi wszystko, czego potrzebuje na wczesnym etapie jeśli chcemy dożyć  zdrowej i aktywnej starości. W dzisiejszych czasach ludzie wiedzą, że nie mogą całkowicie pozostawić swojego zdrowia lekarzom. Muszą sami wziąć sprawy w swoje ręce. „Produkty Queisser pokazują jak przejść do nowego stylu życia, obejmującego dbanie o zdrowie i większą osobistą odpowiedzialność za nie” – potwierdza Gert Bendixen, dyrektor zarządzający Queisser Pharma.

*Źródło: The Methuselah Conspiracy, Frank Schirrmacher, Blessing-Verlag i Federalny Urząd Statystyczny

Świadomi konsumenci

Dzisiejszego świadomego konsumenta cechuje coś jeszcze: większość z nich wie, że wysoka jakość kosztuje. Nie należy ryzykować zdrowiem, kupując najtańsze produkty. Konsument docenia wartość tego, co kupuje, płacąc za wysokiej jakości produkty zdrowotne.

Na podstawie wiedzy statystycznej z badań rynku, potwierdzonej doświadczeniem zdobytym podczas swojej działalności zawodowej, Bernd W. Hildebrandt, dyrektor ds. sprzedaży Queisser Pharma, potwierdza: „Ludzie na całym świecie zdają sobie sprawę, że najdroższą rzeczą w życiu może być długa choroba. Teraz bardziej niż kiedykolwiek są gotowi zapłacić spore pieniądze, aby zachować zdrowie ”.

Projektowanie opakowań i informacje dla pacjenta

W przypadku znanych marek kładzie się duży nacisk na przejrzysty i dobrze zdefiniowany wygląd opakowania. Każdy użytkownik produktów Queisser może już na pierwszy rzut oka zobaczyć, jaki produkt trzyma w ręku, jakie jest stężenie składników aktywnych, jak często należy go przyjmować i jakie jest jego konkretne zastosowanie.

Przejrzyste i łatwe do odczytania oświadczenia na ulotkach informacyjnych dla pacjentów Queisser zawierają dodatkowe informacje na temat danego produktu i jego aktywnych składników.

Nowoczesne kanały komunikacji

„Do komunikacji z naszymi klientami wykorzystujemy wszystkie nowoczesne kanały mediowe. Traktujemy naszych klientów poważnie, pytamy, jakie są ich wymagania i jeśli to możliwe, wdrażamy ich sugestie w naszych produktach” – mówi Claudia Harding z działu marketingu Queisser. „W tym przypadku wykraczamy daleko poza wymogi ustawowe. Jesteśmy dumni z naszej postawy niezwykle przyjaznej dla konsumentów.”

Z tego jasno wynika, że dążenie Queisser do jakości nie kończy się na wytwarzaniu wysokiej jakości produktów, ale rozciąga się w równym stopniu na dobrą, bezpośrednią i odpowiedzialną komunikację z konsumentem. Nie kończy się również na projektowaniu opakowań i klasycznej reklamie, ponieważ równolegle robimy wiele, aby zwiększyć atrakcyjność naszych produktów w miejscu sprzedaży.